066-146-25-04, 097-321-06-68

067-740-34-93

097-114-02-22


066-146-25-04, 097-321-06-68

067-740-34-93

097-114-02-22

Договiрні умови перевезенньдля маршрутів компанії "REGA & R“ spol. s r.o.

1. Предмет договору
1.1 Відповідно до постанови Міністерства транспорту та зв'язку Чеської Республіки № 175/2000 Sb . про правила громадських автоперевезень пасажирів, компанія " REGA & R " spol. s r.o., юридична адреса: Husitská 73/37, 130 00 Praha 3, IČ: 25762427 (далі REGABUS ) видає ці Договірні умови перевезень (далі тільки Умови перевезень) для регулярних автобусних ліній, виконуваних компанією REGABUS. Ці правила та умови перевезень є доступні в будь-якому місці продажі квитків, в Інтернеті, та в кожному транспортному засобу вище названої компанії. Окремі пункти цих умов перевезень не поширюються на маршрути партнерів. (Див.: Правила і умови перевезення конкретного перевізника)
1.2 Додаткові послуги (зокрема подання теплих напоїв, легких закусок, газет, журналів, перегляд фільмів, Wi-Fi, підключення до Інтернету, туалет, кондиціонер ) надаються як доповнення до договору про перевезення, виходячи з моментальних можливостей перевізника, а їх відсутність не дає пасажиру право на компенсацію.
1.3 Ці Договірні умови перевезень діють з 01.09.2012
2.Інтерпретація деяких термінів.
Під деякими назвами в цих правилах перевезень мається на увазі:
2.1 перевезеннями на маршрутах компанії REGABUS, що складається з регулярного перевезення людей і багажу автобусами компанії REGABUS, відповідно до опублікованого розкладу, тарифами, правилами транспортних перевезень та договірних умов перевезення .
2.2 транспортним засобом для громадських перевезень пасажирів є автобус
2.3 квиток - дійсний проїзний документ, який дає право пасажиру на поїздку у відповідності зі статтею 4, пункт 4.1 цих Умов перевезень
2.4 проїзний документ, необхідний для перетину державних кордонів, як транзитних країн, так і країн кінцевого призначення;
2.5 багаж - легко переносимо річ, яку, враховуючи розмір і вагу, можна легко помістити або укласти в багажному відділенні транспортного засобу і характер якої не пошкодить та не забруднить пасажирів або транспортний засіб;
2.6 ручною поклажею - вважається багаж, який перевозиться в салоні автобуса, може бути поміщений під або над сидіння і який знаходиться під наглядом пасажира.
2.7 загальнообов'язкові правові норми, Закон . № 111 /94 Sb. в галузі автомобільного транспорту, указ № 175/2000 Sb про правила перевезення, цивільний кодекс, міжнародні конвенції, якими пов'язана Чеська республіка.
3. Виникнення і виконання договору про перевезення пасажирів
3.1 Укладенням договору про перевезення пасажирів (далі тільки " договір перевезення " ) виникає між перевізником та пасажиром згідно з правилами про транспортні перевезення, тарифами та оголошеними договірними умовами перевезення, зобов'язання правових відносин, змістом якого є, зобов'язання перевізника здійснити перевезення пасажира від станції відправлення до місця призначення зазначеними в розкладі, правильно і своєчасно, а також зобов'язання пасажира дотримуватися правил, договірних умов перевезення і оплатити проїзд (далі тільки «квиток») за тарифом.
3.2 Вважається, що договір вступив в силу, як тільки пасажир використав своє право на проїзд із квитком, увійшовши до салону автобусу (далі тільки «посадка»).
3.3 Вважається також, що договір вступив в силу, якщо перевізник дозволить пасажиру посадку без квитка за умови, що пасажир заплатить за квиток негайно після посадки.
3.4 Виконаним Договір перевезення вважається тоді, коли перевезення було виконане в повному обсязі належним чином, відповідно до договору про перевезення .
3.5 Якщо під час перевезення є законна підстава зняти пасажира з перевезення водієм або іншою уповноваженою особою, яка надасть посвідчення з повноваженнями віддавати накази та інструкції пасажирам (далі тільки: «уповноважена особа» ) виконання умов договору про перевезення вважається виконаним, незважаючи на те що перевезення було виконане в іншому обсязі, ніж було передбачено раніше.

4. Проїзний документ та його дані.
4.1 З метою перевірки та контролю укладеного договору перевезення, пасажир повинен пред'явити дійсний проїзд ний документ (далі тільки «квиток» ) якщо не вказано інше
4.2 Квиток містить:
a) назва перевізника, який укладає договір перевезенняb) прізвище та ім'я пасажира.c) станцію відправлення, місце призначення, дату та час відправлення і прибуття.d) ціну за проїзд, вид тарифу або суму знижки.e) зазначено термін дії.f) додаткову інформацію для перевірки дійсності та правильності його використання, вказаному в договорі перевезень.
4.3 Квиток є недійсним, якщо:
a) пасажир не виконав умови його використання встановлені правилами перевезення, тарифом або договірними умовами перевезенняb) не заповнені обов'язкові даніc) пошкоджений таким чином, що інформацію візуально не видноd) дані не відповідають дійсності або були зміненіe) був виданий на одне ім'я та прізвище, а використовується іншою особоюf) закінчився термін його діїg) не є оригіналомe) ксерокопія квитка є недійсною.
4.4 Квиток, який згідно з правилами перевезення можна використовувати тільки при наявності документа на підставі якого квиток був виданий, вважається недійсним якщо пасажир не зможе пред'явити його одночасно з таким документом .
4.5 При покупці квитка в автобусі можна придбати квиток тільки в один кінець по здійснюваному маршруту. На деяких маршрутах є можливість, купити квиток туди і назад на фіксовану або відкриту дату, тобто «ОPEN», про цю можливість пасажири будуть проінформовані екіпажем.
4.6 Квиток без вказаної дати – «OPEN» на маршрутах REGABUS, є дійсним 6 місяців від дати продажі, якщо не вказано інше. Конкретне місце для пасажира не заброньовано, і власник такого квитка зможе виїхати тільки при наявності вільного місця в автобусі. Пасажирам рекомендується забронювати квиток мінімум за 5 днів до передбачуваної поїздки. 
4.7 Електронний квиток виставляється на конкретний маршрут, час, дату, сидіння і містить у собі таку ж інформацію, що і друкований квиток. Електронний квиток можна купити через Інтернет на сайті regabus.info Оплату квитка можна здійснити кредитною карткою за реквізитами Одержувач: УШАКОВ О.Є. ФОП  Розрахунковий рахунок IBAN: UA563052990000026005000114068 Призначення платежу: За білет (Прізвище та ім'я пасажира) 
4.8 У разі введення помилкових або не існуючих даних при онлайн бронюванні перевізник має право анулювати бронь до закінчення терміну її дії, без права на компенсацію .
4.9 У випадку безготівкового розрахунку квиток вважається оплаченим з моменту надходження платежу на вказаний банківський рахунок перевізника. У разі несплати квитка проданого за безготівковим розрахунком пасажир зобов'язаний заплатити всю суму бортпровіднику або водієві.
4.10 За знищені, загублені або вкрадені квитки дублікати не видаються і пасажир не має права на відшкодування вартості проїзду за квиток.
4.11 Перевірка проїзних документів та номерів квитків у транспортних засобах перевізника, здійснюється особами, уповноваженими перевізником і мають посвідчення контролера. Реквізитами посвідчення є: фотографія контролера, номер посвідчення, печатку та підпис перевізника. У разі безквиткового проїзду, пасажир зобов'язаний заплатити вартість квитка, а також штраф в розмірі 1000 крон/40 євро. Уповноважені особи мають право перевіряти дотримання пасажирами умов перевезення, і їх діяльність регулюється законом про транспорт номер : 111/1994 Б, § 18a.
5.Оплата проїзду, збори.
5.1 Ціну за квиток в один кінець пасажир платить згідно з тарифом. У Чеській Республіці ціна квитка встановлюється і стягується в чеських кронах. На території іноземної держави ціна квитка вказана у відповідній іноземній валюті.
5.2 Пасажири платять за проїзд до посадки в транспортний засіб, а перевізник на підставі платежу видає квиток. Якщо пасажир оплачує вартість проїзду після посадки, перевізник повинен видати квиток в автобусі.
5.3 Пасажир після отримання квитка повинен переконатися в тому, що він був виданий у відповідності з його потребами. Якщо квиток не відповідає необхідним даним, пасажир має право до 30 хвилин з моменту продажу квитка, потребувати обміну квитка з виправленими даними. Після 30 хвилин з моменту продажі, повернення або скарги приймаються відповідно до порядку подачі скарг .
5.4 Пасажири з проханням про знижку повинні пред'явити право на знижку при покупці квитка або перед посадкою в автобус.
5.5 Право на отримання знижки визначається таким чином :• Діти 0-16 років, з будь-яким посвідченням підтверджуючим дату народження• Пенсіонери або підлітки – посвідченням, яке містить фотографію та дату народження .
5.6 У разі нездатності довести право на знижку при посадці в автобус, пасажир повинен сплатити різницю в ціні, та мито (штраф) у розмірі 100 крон або еквівалент у відповідній валюті.
5.7 Для будь-якого виду обробки вже проданих квитків або бронювання потрібен дев'ятизначний номер квитка.
6. Знижки на квитки
6.1 Для дітей, які подорожують з батьками або іншими дорослими супроводжуючими особами, надаються наступні знижки:• Діти від 0 до 5 років знижка 50% від тарифу для дорослих• Діти від 5 до 16 років знижка 20% від тарифу для дорослих
6.2 Студентам або власникам карток ISIC або EURO 26 STUDENT знижка в данний час не діє
6.3 Пасажирам старше 60 років знижка 10 % від тарифу для дорослих
6.4 Знижка 10% знижка на зворотній квиток (умовою є придбання квитка туди і назад). Ця знижка дійсна тільки для маршрутів, компанії REGABUS на автобуси закордонних партнерів вище вказані знижки не розповсюджуються.
6.5 Знижка 10% на зворотній квиток (умовою є придбання квитка туди і назад). Ця знижка є акційною і не розповсюджується на п'яту поїздку, вона також дійсна тільки для маршрутів компанії REGABUS, на автобуси закордонних партнерів вище вказані знижки не розповсюджуються.
6.6 Знижка 50% від тарифу для постійних клієнтів
Умови :a) чотири поїздки в одну сторону яким завгодно маршрутом компанії REGABUS, в будь-якому напрямку, при п'ятій поїздці дають право на 50% знижку від відповідного тарифу. Необхідно пред'явити всі чотири квитки.b) чотири поїздки в обидва кінці будь-яким маршрутом компанії REGABUS при п’ятій поїздці дають право на 50% знижку від відповідного тарифу. Необхідно пред'явити всі квитків в обидва кінці, дата та час продажу кожного квитка туди і назад повинні бути однакові.Примітка :вище наведені знижки дійсні тільки у філіях REGABUS,- квитки повинні бути на ім'я і прізвище пасажира. Заміна імені в рамках сім'ї до уваги не приймається,- для використання цієї знижки квитки повинні бути не старше двох років,- вище зазначені знижки надаються компанією REGABUS виключно на свої автобуси і маршрути,- на автобуси та маршрути закордонних партнерів знижки не поширюються.
6.7 Групова знижка - в данний час не діє
6.8 Знижки між собою не складаються, тобто пасажир може використати тільки один вид знижки.
7. Зміна квитків. Повернення платежу.
7.1. За певних умов, пасажир може вимагати зміну дати від'їзду. Цю зміну можна зробити тільки два рази. Перша зміна проводиться безкоштовно, друга за плату в 200 крон або еквівалент у відповідній валюті.
7.2. Зміна можливо тільки у відповідності з датами / маршрутами, які доступні в системі продажу квитків.
7.3. На квитку можна змінити дату або час за більше ніж 48 годин до від'їзду, за менше ніж 12 годин до від'їзду, змінити дату або час від'їзду неможливо.
7.4. Квиток, який був змінений до 48 або менше годин перед від'їздом, змінити не можна. Анулювати такий квиток неможливо.
7.5. «OPEN» - квиток після бронювання на певну дату може бути змінений при тих же умовах, що і квиток на конкретно встановлену дату. «OPEN» - квиток який був змінений до 48 або менше годин перед від'їздом, змінити не можна. Анулювати такий квиток неможливо.
7.6. Зміна станції відправлення або прибуття по тому ж маршруту - безкоштовно, оплачується лише різниця в ціні. Переплата повертається.
7.7. Умови зміни дати і часу від'їзду на електронному квитку, купленому через Інтернет, однакові, як і для квитка, купленого в касі.
7.8. Зміна квитка, купленого по спеціальній ціновій пропозиції, неможлива , якщо це є умовою знижки.
8. Повернення плати за проїзд.
8.1. Перед від'їздом квиток можна повернути тільки в тому офісі, в якому був куплений.
8.2. Квиток може бути анульований також електронною поштою за адресою : zc.subager%40ofni . Якщо анулювання здійснюється електронною поштою, пасажир повинен буде пред’явити невикористаний квиток за місцем покупки, не пізніше ніж через 10 днів з дня анулювання.
8.3. Анулювання першого квитка в пункт призначення у квитка в обидва кінці - неможливо.
8.4.Анулювання зворотнього квитка у квитку в обидва кінці - можливо. У цьому випадку з ціни квитка в обидва кінці відраховується ціна квитка в пункт призначення, а з решти суми віднімаються збори за скасування відповідно до пункту 8.7. даного договору.
8.5.Анулювання квитка в два кінці розраховується з ціни квитка за датою першого від'їзду відповідно до пункту 8.7. даного договору.
8.6. Анулювання квитка купленого за спеціальною ціновою пропозицією неможливо, якщо це є умовою знижки.
8.7. Збори за анулювання вираховуються в процентах від початкової вартості квитка. Сума за збори рівняється:
а) при поверненні квитка більш ніж за 24 години до відправлення - 25% від тарифуb) при поверненні квитка менше ніж за 24 годин, але більше ніж за 6 годин до відправлення -50 % від тарифуc) при поверненні квитка менше ніж за 6 годин перед планованим від'їздом -100 % від тарифу
8.8. У випадку крадіжки або втрати квитка, пасажир зобов'язаний купити новий квиток. У разі якщо перший квиток буде знайдений, то пасажиру по пред'явленню обох квитків буде повернуто 90% від вартості першого квитка. Це правило дійсно протягом 30 днів від дати поїздки.
8.9. Відкритий квиток «OPEN» може бути скасований не пізніше дати закінчення терміну його дії.
8.10. Квитки, придбані по Інтернету, можуть бути скасовані по телефону
9. Перевезення пасажирів, багажу і тварин.
9.1 Пасажирам рекомендується прибути на початкову станцію, мінімально за 30 хвилин перед відправленням автобусу.
9.2. Якщо пасажир не зможе прибути чи запізниться на момент відправлення, позбавляється права на відшкодування вартості проїзду.
9.3. Пасажир зобов'язаний бути пристебнутий протягом всієї поїздки, якщо його сидіння є оснащене ременем безпеки.
9.4. Кожен пасажир має право тільки на одне місце для сидіння. У разі купівлі двох або більше місць, має право на відповідну кількість місць.
9.5. Перевезення осіб від 5 до 16 років на маршрутах компанії REGABUS у країну призначення або через транзитні країни, можливе тільки у супроводі особи у віці старше 16 років, або з довіреністю на супроводжуючого дорослого.
9.6. Діти до 5 років включно можна перевозити тільки в супроводі дорослих.
9.7. Діти від 10 до 14 років включно, які їдуть без супроводу дорослих, можуть їхати за повною ціною дорослого тарифу.
9.8. Діти до 12 років включно не мають права їхати на сидіннях першого та другого ряду, а також на сидіннях за другим входом в автобус, а також на середньому сидінні останнього ряду. При покупці квитка пасажир зобов'язаний повідомити, що це місце для пасажира у віці до 12 років.
9.9. Відповідно до правил дорожнього руху, дитячі автомобільні сидіння для перевезення дітей в автобусі, необов'язкові.
9.10. Пасажир, який перервав поїздку, не має право на відшкодування вартості проїзду.
9.11. Короткі зупинки (для гігієнічних потреб або харчування) під час поїздки необов'язкові. Їх час та тривалість залежать від графіку маршруту.
9.12. У разі коротких зупинок під час поїздки, пасажир зобов'язаний повернутися в салон автобусу перед закінченням часу, зазначеного водієм або бортпровідником. Якщо пасажир не повернеться до салону автобусу до 5 хвилин після закінчення встановленого часу зупинки, то вважається що пасажир відмовився від подальшої поїздки і не має права на будь-яке відшкодування за решту поїздки.
9.13. Пасажир у цьому випадку не має права на відшкодування або інші засоби юридичного захисту.
9.14. У разі нездійснення поїздки по причині на стороні перевізника, пасажир має право на компенсацію.
9.15. Якщо з причин на стороні перевізника, розпочата поїздка, не була завершена, пасажир має право на один з наступних варіантів:a) на перевезення найближчим відповідним рейсом перевізника до пункту призначенняb) на відшкодування плати за проїзд за відрізок шляху який залишивсяc) перевізник за угодою з пасажиром організує в найближчий зручний момент перевезення у кінцевий пункт призначення за свій рахунок.
9.16. У салоні автобуса заборонено вживання принесений із собою алкоголь, а також наркотичні та психотропні речовини. Продаж алкогольних напоїв пасажирам може бути обмежена на розсуд екіпажу автобуса.
9.17. У разі коли при покупці квитка пасажиру не було надано конкретне сидіння, номер місця призначається бортпровідником або водієм при посадці в автобус.
9.18. Перевезення тварин забороняється, за винятком собак-поводирів, з відповідними документами. Собака в такому випадку перевозиться за дитячим тарифом, який розраховується на основі загального квитка, і повинна мати певне місце в автобусі.
9.19. Якщо транспортний засіб зупиняється з експлуатаційних причин за межами станції або на станціях, де немає запланованої зупинки, пасажири можуть виходити або заходити в автобус тільки по команді водія, бортпровідника або іншої особи, уповноваженої перевізником.
9.20. Пасажири зобов’язані при посадці в автобус, дотримуватись інструкцій стюардеси або водіїв. Пасажири можуть бути виказані з автобусу, якщо прийшли на посадку під впливом алкоголю, наркотиків або інших психотропних речовин,, крім того, якщо після попередження :a) палить в автобусі, вживає алкогольні або психотропні речовини,
b) поводиться галасливо або дратує інших пасажирів неадекватною поведінкою,c) забруднює інших пасажирів або транспортний засіб,d) пошкоджує транспортний засіб.
9.21. Пасажир , який був висаджений з автобуса, не має права на відшкодування вартості за проїзд та бронювання місць.
9.22.Пасажир несе матеріальну відповідальність за завдані збитки майну перевізника.
10. Проїзні документи
10.1. Кожен пасажир несе особисту відповідальність за дотримання паспортного та митного законодавства всіх країн, по території яких проходить маршрут. Всі витрати, понесені за недотримання цих правил, відшкодовує пасажир. У разі, якщо пасажиру митні або поліцейські органи не дозволять продовжити поїздку, пасажир не має права на відшкодування вартості проїзду (навіть частково) чи якоїсь іншої компенсації.
10.2. Дані на квитку повинні збігатися з інформацією на відповідних проїзних документах пасажира.
11. Права перевізника.
11.1. Перевізник залишає за собою право вносити зміни у розклад руху, про які повинен офіційно повідомити: шляхом розміщення такої інформації на сайті компанії: regabus.info, не пізніше 3 днів до початку перевезення, або за допомогою телефону або по електронній пошті, до пасажирів, які надали свій номер телефону або е-mail. У цих випадках, пасажири мають право на повернення вартості проїзду у повному обсязі.
11.2. Перевізник має право анулювати послугу або її частину через неминучі події, яким не змог запобігти, навіть якщо приклав всі необхідні розумні зусилля.
11.3. Відповідальність перевізника включає в себе збитки, понесені в період з початку посадки пасажирів в автобус до закінчення поїздки.
11.4. Перевізник залишає за собою право використовувати заміну автобусів і зміну місць в автобусі. У разі ненадання послуг перевізника (таких, як подача гарячих напоїв, покази фільмів і т.д.) пасажир не має права на будь-яку компенсацію.
12. Обов'язки пасажира.
12.1. За недотримання положень, викладених у пункті 9, а також інших загальнообов'язкових правил, пасажир може бути виключений з перевезення. У такому випадку перевізник відразу ж звільняється від усіх договірних зобов'язань перед пасажиром і не зобов'язаний відшкодувати йому, хоча б і частково вартість проїзду, або будь яку іншу компенсацію.
12.2. При плануванні своєї поїздки, подальших пересадок і т.д. пасажир повинен враховувати можливість затримки рейсу. За збитки, які виникли в результаті затримки, скасування рейсу, або затримки подальшого рейсу, та без явної вини перевізника, перевізник відповідальності не несе.
13. Розклади руху
13.1. Відправлення та прибуття в розкладах руху і квитках, завжди вказується в місцевому часі.
14. Претензії
14.1. Умови договору перевезення, в тому числі відповідальність перевізника, закріплені загальнообов'язковими правовими нормами.
14.2. Кожна претензія повинна бути заявлена ​​не пізніше ніж через три місяці з дня закінчення поїздки і повинна супроводжуватися купленим квитком. Претензії можуть бути подані на місці, де був куплений квиток, або надіслані у письмовій формі на адресу перевізника, який виконував відповідний маршрут. Претензії будуть оброблені протягом 30 днів з дня їх отримання.
a) Маршрути які здійснює компанія: "REGA & R"spol. s r.o. Husitska 73/ 37, 130 00 Praha 3
14.3. Претензії щодо втрати, крадіжки або пошкодження багажу, повинні подаватися відразу при отриманні багажу в кінцевому пункті призначення у працівника перевізника, який зобов'язаний письмово підтвердити розмір збитків. Це підтвердження разом з квитком є невід'ємною частиною претензії.
14.4. Компенсація за втрату або шкоду, заподіяну багажу, не може перевищувати меж, встановлених загальнообов'язковими правовими нормами. Якщо ціна багажу перевищує суму 5.000 CZK, пасажиру рекомендується забезпечити собі додаткове страхування багажу.
14.5. За багаж, що перевозиться в салоні автобуса, перевізник не несе відповідальності, за винятком його втрати або крадіжки у зв'язку з нещасним випадком, і якщо він був поміщений під нагляд працівника перевізника. Те ж саме відноситься і до особистих речей та предметів, які пасажир має при собі або на собі.
14.6. При пересадках пасажир несе повну відповідальність за перенесення свого багажу.
15. Перевезення багажу.
15.1. Відповідно до загальнообов'язкових юридичних норм та правил, багаж, що перевозиться окремо від пасажира в багажному відділенні, вважається “багажем”, багаж який перевозиться в салоні автобуса і який знаходиться під наглядом пасажира, вважається “ручною поклажею”.
15.2. Багажем або його вмістом не можуть бути предмети, характер і властивості яких можуть призвести до пошкодження автобусу, заподіяти шкоду життю або здоров'ю людей їх майну, а також громіздкі речі, якщо не вказано інше.
15.3. Предметом який не може бути багажем або його вмістом, а саме вважається: будь яка зброя, вибухові, токсичні, радіоактивні, летючі або агресивні речовини, які можуть викликати інфекцію, або предмет вагою більше 25 кг, який неможливо помістити в багажне відділення автобусу якщо не вказано інше.
15.4. Переданий багаж перевозиться у багажному відділенні автобуса і повинен бути відзначений багажною квитанцією REGABUS.
15.5. В ціні квитка, пасажир має право на перевезення одної одиниці багажу розміром 30x60x80см, вагою до 25кг, та одної одиниці ручної поклажі розмірами 20x30x40см. Інший багаж може бути перевезений за окрему плату і тільки при наявності вільного місця в багажному відділенні автобуса.
15.6. Ручна поклажа повинна бути поміщена в автобусі таким чином (по інструкції водія або іншої уповноваженої особи), щоб не ставила під загрозу безпеку чи інтереси інших пасажирів. Перевізник не несе відповідальності за багаж і речі, розташовані в салоні автобуса.
15.7. Перевезення наднормативного багажу дозволено на рейсах REGABUS за певних умов:a) зарезервувати місце для наднормативного багажу може тільки пасажир, який придбав квиток,b) перевезення можливе тільки протягом певного періоду, в період підвищеного пасажиропотоку починаючи від 15 червня до 10 вересня, два тижні перед Великоднем, від 1 грудня до 6 січня, не рекомендується перевозити наднормативний багаж.c) простір для перевезення такого багажу в автобусі є обмежений і має бути заброньованим, бронь може здійснити тільки диспетчер REGABUS в рамках вільного місця в автобусі,d) за наднормативний багаж плата встановлюється за тарифом, при реєстраціїe) велосипед, може перевозитися тільки в складеному стані і упакований з максимальним розміром 35 х 80 х 140 см, в цьому випадку велосипед буде перевозитися як багаж.
16. Передача багажу для перевезення
16.1. Багаж на який розповсюджуються умови сплати мита, митних зборів чи інших внесків за багаж, пасажир повинен сплатити такий внесок і надати квитанцію водієві або бортпровіднику перед погрузкою багажу в автобус.
16.2. Пасажир зобов'язаний слідувати вказівкам перевізника та органів державної влади при всіх оглядах і перевірках.
16.3. При пересадці пасажир сам відповідає за перегрузку всього свого багажу в автобус, в якому буде продовжувати поїздку.
17. Претензії пошкодження і втрати багажу
17.1. Багаж вважається виданим в законному порядку, коли він видається власнику багажної квитанції. Без наданої багажної квитанції перевізник зобов'язаний видати багаж людині, яка доведе своє право на багаж. Незатребуваний багаж зберігається у безпечному та зручному місці за рахунок пасажира.
17.2. Якщо пасажир прийме багаж без заперечень, то вважається що багаж був переданий в хорошому стані та повному обсязі, якщо не буде доведено зворотне.
17.3. Перевізник несе відповідальність за пошкодження багажу у відповідності до загальнообов'язкових правових норм.
17.4. При втраті переданого багажу, або якщо при прийнятті багажу пасажир виявить видиме пошкодження, некомплектність або обставини, що на це вказують, зобов'язаний негайно повідомити про це працівника перевізника, який повинен скласти акт про стан багажу. Цей акт разом з квитком та багажною квитанцією є невід’ємною частиною претензії, яка повинна бути здійснена в письмовій формі.
17.5. У разі втрати багажу з вини перевізника, пасажир має право на повернення сплачених коштів за перевезення багажу і компенсацію за загублений багаж в розмірі доведеної ціни за багаж під час передачі його до транспортування.
17.6. При пошкодженні багажу, пасажир має право на компенсацію, яка відповідає збитку, заподіяному багажу, до розміру суми встановленого відшкодування при втраті багажу.
17.7. Компенсація у випадку втрати або пошкодження багажу регулюється загальнообов'язковими правовими нормами. Якщо ціна багажу перевищує суму 5.000.-CZK, пасажиру рекомендується забезпечити собі додаткове страхування багажу.
17.8. „REGA & R " spol. s r.o. не несе відповідальності за шкоду, заподіяну при перевезенні багажу, якщо втрата, пошкодження або несвоєчасна доставка багажу була викликана наступними причинами:
a) упаковка не відповідає характеру перевезеного вантажу,b) вмістом багажу є ті речі, які не можуть бути змістом багажу: живі тварини, швидкопсувні речі чи продукти, або якщо вміст багажу було неправдиво задекларовано,c) вмістом багажу є гроші, цінності, особисті документи,d) настали події якими є: стихійні лиха, військові дії або дії третіх осіб, яким перевізник не міг запобігти, навіть якщо доклав усіх потрібних зусиль,e) поведінкою пасажира, яка привела до пошкодження або втрати багажу, що перевозиться .
17.9. Перевізник не несе відповідальності за багаж та інші речі, які перевозяться в салоні, за винятком збитків, викликаних роботою автобуса як транспортного засобу для перевезення пасажирів.
18. Кінцеві положення
18.1. Всі юридичні спори, що виникають між перевізником і пасажиром, можуть проводитися тільки в загальному суді Чеської республіки, який приймає рішення по претензіях, піднятих в рамках правил, згаданих у пункті 2.7. цих умов перевезень